Info o ŠI Aktivity v ŠI Prihkáška do ŠI Iné služby Kontakt

Info o ŠI

Školský internát je výchovno-vzdelávacie  zariadenie, ktoré je súčasťou SOŠ sklárskej  Lednické Rovne. Je priamo umiestnený v budove škole  Zabezpečuje žiakom stredných škôl výchovno - vzdelávaciu starostlivosť mimo vyučovania, ubytovanie a  stravovanie. V procese výchovy preferujeme tvorivo – humanistický model výchovy. Vychovávatelia vedú žiakov k zodpovednosti, samostatnosti a pripravujú ich tak spolu so školou pre budúci život.

Ubytovanie:

Vybavenosť školského internátu  je nasledovná:

• kuchynka s príslušenstvom  (chladnička, rýchlovarná kanvica, mikrovlnná rúra, sporák.)

• spoločenská miestnosti  (TV, DVD, video, spoločenské hry...)

• počítačová miestnosť s prístupom na internet a WIFI

• posilňovňa

• vo vestibule šk.internátu stolnotenisový stôl

• telocvičňa / možnosť hrať basketbal, volejbal, halový futbal , floorball, stolný tenis/ a priestor –školský areál / možnosť hrať futbal , loptové hry , speedminton  /

• prístup do školskej knižnice

• študovňa

• pre zabezpečenie výchovno-vzdelávacej činnosti poskytujeme multifunkčnú farebnú tlačiareň

Ubytovanie žiakov:

• poskytujeme ubytovanie v 2-3 lôžkových izbách bez sociálneho zariadenia od nedele do piatku

• sociálne zariadenia sú   spoločné, novo zrekonštruované

• cena za lôžko pre žiaka - 26 EUR / na mesiac

Aktivity

Žiaci majú možnosť pracovať v rôznych záujmových krúžkoch: stolnotenisový, šachový, internetový, floorbalový.

Vo voľnom čase sa žiaci môžu realizovať v rôznych kultúrno-spoločenských , vedomostných, zábavných a súťažných podujatiach .

Prezentacia_z_cinnosti_v_ŠI.ppt

Stravovanie
Žiaci majú možnosť celodenného stravovania v školskej jedálni. Majú zabezpečené:

raňajky 0,71 € / obed 1,17€ / večera 0, 98 €.